Sprawdź: http://abc-smoothie.pl/dieta/

Będzie mniej bezrobotnych?

Jeśli ktoś boryka się z problemem bezrobocia prawdopodobnie nadchodzą dla niego dużo lepsze czasy. Nie dość, że polska gospodarka notuje coraz lepsze wyniki, wskaźnik bezrobocia regularnie się zmniejsza, a pracodawcy deklarują chęć zatrudnienia kolejnych osób. Wszystko wskazuje na to, że przed nami najlepsza okazja na wyjście z bezrobocia.  

W najbliższych tygodniach stopa bezrobocia na pewno będzie spadać ze względu na zbliżający się okres wakacyjny, który oznacza rozkwit prac sezonowych i pracowników zatrudnianych tymczasowo. Większość prac w okresie letnim związana jest ze zwiększonym zapotrzebowaniem na pomoc w punktach gastronomicznych, hotelach, pensjonatach To właśnie w branżach takich jak hotelarstwo, gastronomia i turystyka należy spodziewać się dużo większej ilości ofert pracy już od maja.

Portale z ogłoszeniami o pracy nawet bez czynnika sezonowego pokazują dużo większe zainteresowanie pracodawców w powiększeniu swojej kadry pracowniczej. Potwierdzają to też badania przeprowadzone przez Randstad. W opublikowanym raporcie Monitor Rynku Pracy aż 82% pracodawców powiedziało, że w już w poprzednim roku szukało nowych pracowników, z czego ponad jedna piąta przyznaje, że zatrudniła mniej pracowników niż zakładano, ponieważ kandydaci nie spełniali wymagań dla danej oferty pracy. Co ciekawe respondenci jednoznacznie wskazują, że to niedopasowanie kompetencji osób poszukujących zatrudnienia do oczekiwań firmy jest głównym powodem, jest głównym źródłem trudności w pozyskiwaniu nowych pracowników.A firmy najbardziej narzekają na dostępność techników i wykwalifikowanych robotników, inżynierów, brygadzistów oraz specjalistów z wyższym wykształceniem.

Natomiast eksperci badający rynek pracy w Polsce wskazują, które branże są najbardziej narażone na problem związany z niedoborem kandydatów o pożądanych kwalifikacjach, a tym samym stanowią najlepszy kierunek dla osób trwale bezrobotnych. Do dziedzin tych zalicza się niezmiennie branżę IT, sprzedaż, ale także przemysł i produkcja. Ożywienie w kwestii dostępnych ofert pracy przewiduje się także w obszarze budownictwa, co jest związane z realizacją inwestycji budowlanych współfinansowanych ze środków europejskich. Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie ogłoszenia o pracy, która będzie zgodna z kwalifikacjami kandydata warto odświeżyć swoje CV lub przeredagować je w taki sposób, aby było dostosowane do potencjalnego pracodawcy. Warto też na bieżąco poszerzać swoją wiedzę z zakresu tematyki rynku pracy i tego jak znaleźć pracę przez internet.

Portal z ogłoszeniami o pracy: Szukam Pracy

portal-z-ogloszeniami-szukam-pracy

Aquapol